Warsztaty komputerowe

Kursy komputerowe Wrocław

 

Jak zdobyć certyfikat ECDL?

Żyjemy w czasach, w których jak nigdy wcześniej liczą się kompetencje. Wiadomo, że zawsze się liczyły, bo przecież dobrze przygotowany pracownik to skarb, jednakże teraz rysuje się bardzo wyraźny podział: na dużą grupę niewykwalifikowanych pracowników i pracowników z kwalifikacjami. Zdecydowanie lepiej być w tej drugiej grupie.

Jak się w niej znaleźć? Jednym z łatwiejszych i bardziej dostępnych sposobów są warsztaty komputerowe Synergy Trainings we Wrocławiu. Proponujemy szkolenie, które przygotowuje do zdobycia certyfikatu ECDL. Certyfikaty ECDL, czyli European Computer Driving License respektowane są w całej Europie jako potwierdzenie wiedzy oraz umiejętności obsługi komputera. Co najważniejsze – są bezterminowe, więc nie ma obaw, że za jakiś czas trzeba będzie znów je zdawać. Posiadacz dokumentu umie wykonywać podstawowe zadania komputerowe, przyszły pracodawca więc ma pewność, że jest to osoba sprawdzona w tym obszarze.

Jakie korzyści przynosi zdobycie certyfikatu ECDL?
•  Potwierdzenie umiejętności i wiedzy z zakresu obsługi komputera obejmującej: techniki informatyczne, użytkowanie  laptopów oraz komputerów, edycję i pracę nad tekstami w edytorach tekstowych, korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych,  znajomość baz danych, grafikę menedżerską oraz prezentacyjną, a także usługi w sieciach informatycznych,
•  Lepszą pozycję na rynku pracy,
•  Możliwość pracy na stanowisku, na którym wymagana jest znajomość technologii informatycznych,
•  Podniesienie kompetencji i kwalifikacji w obszarze obsługi komputera,
•  Wzrost efektywności pracy z programami oraz aplikacjami komputerowymi.

Warto wziąć udział w kursach komputerowych przygotowujących do zdania certyfikatu ECDL. Uczestnictwo w szkoleniu pomoże uporządkować i rozwinąć wiedzę dotyczącą obsługi komputerów. Na co dzień możesz posługiwać się sprawnie swoim laptopem i efektywnie poruszać się po wybranych programach komputerowych. Niestety, czasem to nie wystarczy, aby pozytywnie zdać egzamin. Uczestnictwo w kursie w naszym ośrodku szkoleniowym we Wrocławiu to pewność, że posiadane umiejętności pozwolą na odniesienie sukcesu podczas ujednoliconego egzaminu.

Kursy komputerowe organizowane przez Synergy Trainings

Na naszym szkoleniu poruszane są zagadnienia, które pomogą zadać Ci ten egzamin. Są więc niezbędne podstawy jak “Obsługa komputera i podstawy administrowania systemami operacyjnymi”, “Edytory tekstu (Word, Writer)” czy “Excel, Calc”. Rzeczy bardziej zaawansowane – “Grafika (m.in. wektorowa, 3D) i edytorstwo”, “Grafika (m.in. wektorowa, 3D) i edytorstwo”, “Bazy danych – MS Access”. Jak i takie zagadnienia jak “Administrator Bezpieczeństwa Informacji”, “ISO 27001 System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji” i “Praktyczne aspekty informatyki śledczej”

Warsztaty komputerowe prowadzą doświadczeni pedagodzy, posiadający wysokie umiejętności w obsłudze wybranych programów komputerowych. Nasi prowadzący chętnie i efektywnie dzielą się zdobytą wiedzą, przekazując tajniki informatyki. Zajęcia mają charakter praktyczny, ale kadra pedagogiczna zwraca również uwagę, aby na kursie komputerowym poruszyć zagadnienia, które mogą pojawić się na egzaminie ECDL. Uczestnictwo w szkoleniu przygotowuje zarówno do praktycznej obsługi komputera, jak i uzyskania certyfikatu.

Zajęcia odbywają się w pracowniach komputerowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt komputerowy. Dysponujemy 9 salami, a każda z nich jest w stanie pomieścić do 20 osób. Warsztaty odbywają się w kameralnej atmosferze, która zwiększa skuteczność przyswajania informacji. Z pieczołowitością dbamy o stan komputerów, monitorów oraz pozostałych sprzętów, ponieważ zależy nam, aby podczas zajęć uczestnicy mogli się skoncentrować na wykonywanych ćwiczeniach i zadaniach.

Jak wygląda egzamin ECDL?

Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części sprawdzana jest wiedza z zakresu używania i przeznaczenia komputerów. Praktyczny egzamin składa się zaś z 6 modułów, w każdym z nich sprawdzana jest inna wiedza, na przykład przetwarzanie tekstów czy arkusze kalkulacyjne.

Zadania egzaminacyjne zostały tak przygotowane, aby sprawdzić podstawowe umiejętności obsługi komputera przydatne zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Certyfikat jest uznawany na terenie całej Unii Europejskiej. Jeśli przeniesiesz się do pracy do Niemiec, Francji lub Holandii, nowy pracodawca będzie wiedział, że potrafisz sprawnie posługiwać się podstawowymi programami komputerowymi. W ten sposób zyskujesz większą szansę na znalezienie wymarzonej posady na europejskim rynku pracy.

Przed przystąpieniem do egzaminu pamiętaj, że aby uzyskać certyfikat musisz zdać wszystkie 6 modułów w terminie 3 lat od momentu zaliczenia pierwszego modułu. W związku z tym nie musisz od razu podchodzić do wszystkich części egzaminu. Systematycznie możesz uczęszczać na wybrane kursy komputerowe, które oferujemy w naszym ośrodku szkoleniowym w miejscowości Wrocław. Zaplanuj sobie czas na naukę, aby inwestycja w warsztaty komputerowe przyniosła Ci efekty w postaci pozytywnego wyniku na egzaminie.

ECDL to jeden z wielu egzaminów, może być świetnym potwierdzeniem wiedzy komputerowej, dla wielu to początek przygody z komputerami, która może zaowocować czymś bardziej zaawansowanym. Nie ulega wątpliwości, że warto go posiadać.

Lista certyfikatów ECDL
Swoje umiejętności komputerowe możesz potwierdzić rożnymi certyfikatami ECDL. Każdy z nich potwierdza inny poziom kompetencji w zakresie obsługi komputera. Obecnie możesz zapisać się na egzamin:
•  ECDL Base – poświadcza podstawowe umiejętności obsługi komputera: korzystanie z Internetu, tworzenie dokumentów,  pracę z arkuszami kalkulacyjnymi,
•  ECDL Profile – oferuje możliwość ciągłego doskonalenia swoich kompetencji komputerowych poprzez określenie  indywidualnej ścieżki certyfikacji,
•  ECDL Profile DIGCOMP – potwierdza posiadanie kompetencji cyfrowych, które zostały wyodrębnione w projekcie DIGCOMP,
•  ECDL Standard – poświadcza posiadanie kompetencji podstawowych (ECDL Base) otaz umiejętności specjalistycznych,
•  ECDL Advanced – certyfikat potwierdza dysponowanie wiedzą z zakresu obsługi komputera na poziomie zaawansowanym,
•  ECDL Expert – otrzymuje go uczestnik, który w okresie 3 lat zaliczy wszystkie modułu certyfikatu ECDL Advanced.

Kiedy warto zapisać się na kurs komputerowy?

W Synergy Trainings warsztaty i szkolenia komputerowe prowadzimy w systemie ciągłym, więc możesz dołączyć do kursantów w dowolnym momencie. Zwróć jednak uwagę, aby wybrać taki okres, w którym będziesz miał czas na naukę i zdobywanie nowych umiejętności. Jeśli chcesz pozytywnie zaliczyć egzamin ECDL za pierwszym razem, zaangażuj się w doskonalenie swoich kompetencji i postaraj się, aby nic ważnego nie odkrywało Twojej uwagi od poszerzania wiedzy.

Rozwijasz się dla siebie, więc wykorzystaj kursy i szkolenia jak najlepiej.

Poznaj ofertę szkoleniową Synergy Trainings

Dążymy do tego, aby przygotować Cię jak najlepiej do egzaminu ECDL. Zależy nam, abyś po naszym kursie komputerowym organizowanym w centrum szkoleniowym w pięknym mieście Wrocław zdobył niezbędną wiedzę i umiejętności, by pozytywnie zaliczyć test. Stale poszerzamy naszą ofertę, ponieważ chcemy sprostać Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Rozwijamy się po to, abyś ty mógł się doskonalić i dokształcać.

 

Zapraszamy na kursy komputerowe we Wrocławiu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoleniową

Dodatkowe informacje uzyskają państwo pod nr. tel. 71 377 21 38 lub 71 377 21 37
oraz pod adresem mailowym: biuro@synergy-trainings.pl